Facebook Reaksiyonlar test edilmeye devam ediyor

Facebook Reaksiyonlar test edilmeye devam ediyor

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde duyurulan Facebook Reaksiyonlar özelliği, Ekim 2015’te İrlanda ve İspanya’da bir test grubuna açılmış ve kapalı testleri yapılmaya başlanmıştı. Henüz tam olarak ne zaman dağıtılacağı bilinmeyen bu özellik, daha geniş kitlelere ulaştırılmaya devam ediliyor.

Facebook Reaksiyonlar özelliği öncelikle henüz Türkçe’ye çevrilmemiş bir özellik. Yani genel kullanıma açıldığında farklı bir isimle karşımıza çıkabilir. Ancak işlevinin ne olduğunu biliyoruz. Herhangi bir Facebook gönderisinde karşımıza çıkan “Beğen” fonksiyonunun yerine artık Facebook Reaksiyonlar özelliği gelecek. Bu özellik, içerisinde “Beğen” ifadesinin de olduğu çok çeşitli duygu ve düşünceleri içerecek. Yani “Beğendim, Beğenmedim, Çok Güldüm, Komik Değil” şeklinde ifadelerle artık Facebook gönderilerine daha detaylı tepkiler verilmesi sağlanacak.


Bu proje uçak kazalarında ölümleri önleyecekİlgili özellik kısaca tanıtıldıktan sonra kapalı test süreci başlamıştı. İlk etapta iki ülkede başlayan test sürecine şimdi ABD ve İngiltere’nin de dahil edileceği söyleniyor. ABD ve İngiltere’den bazı kullanıcılar şimdiden bu özelliği kullanabildiklerini belirtiyor. Yani test süreci artık yaygınlaşıyor. Japonya, Portekiz ve Filipinler gibi bölgelerden de test sürecine alındığını rapor eden kullanıcılar var. “Beğen” ifadesini yerine şimdilik 6 farklı duygu/düşünce seçeneği koyulmuş. Ancak özellik, genel kullanıma açıldığında daha zengin ifade seçenekleri de eklenecektir. Aşağıda şimdilik basına sızan yeni ifadeleri görebilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS