Facebook video servisine sayılı günler kaldı

Facebook video servisine sayılı günler kaldı

Facebook, 800 milyon kullanıcısının kredi kartını saklayan özel bir online iletişim platformu haline geldi. Son yıllarda özellikle Free to Play oyunlar ile kullanıcılarına hizmet satmaya da başlayan Facebook gözünü pastadan daha fazla pay alabileceği bir yöne çevirdi.

Billboard ve New York Times’ın raporuna göre  Facebook, müzik videoları koymak için büyük plak şirketleri ile görüşme yapmaya başladı. Youtube bu noktada resmen tekel fakat Facebook son dönemde artan video izlenme oranları ile plak şirketlerinin reklam gelirleri açısından da oldukça cazip görünüyor.


Mevcut durumda reklam gelirlerinin %55’i hak sahiplerine giderken Facebook’un daha iyi bir teklifi olacağı belirtiliyor. Facebook Müzik bir uygulama mı yoksa bildirim panelinizde bir akış olarak mı görüntülenecek bu hala bir soru işareti.


Yayınlanan raporda bu durumun Facebook tarafı içinde bir muamma olduğu görülüyor. Mark Zuckerberg, Facebbok’un Müzik ve Video servisi ile farkını ortaya koyacağını düşünse de bu hareketler Google’ın  da karşı hamlesine sebep olabilir…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS