Facebook, yeni bir servisiyle daha gündemde: Notify

Facebook, yeni bir servisiyle daha gündemde: Notify

Son aylarda çok sayıda yeni özelliğini ve servisini duyuran Facebook bu sefer Notify adı verilen yeni bir servisi ile gündemde.

Facebook Notify, bir haber servisi. Tıpkı Google News gibi farklı kaynaklardan haberlerin derlendiği bu servis, mobil cihazlarınıza bildirim olarak haberleri servis edecek. Ancak burada ilginç bir konsept söz konusu. Her haber en fazla 100 karakter içeriyor. Twitter gibi bir karakter sınırlamasıyla kolay okunabilir haberler bu uygulama aracılığı ile okuyuculara ulaştırılacak. Gelen bildirimlerin üzerine dokunduğunuzda haberin olduğu sayfaya ulaşabileceksiniz.


Yeni özellikte haberler farklı kaynaklardan toplanıyor. Böylelikle sadece ilginizi çeken haberleri görüntüleyebiliyorsunuz. Uygulamanın henüz test aşamasında olduğu belirtelim. Yani indirebileceğiniz bir uygulama henüz yok.


Facebook Notify uygulamasının Ekim ayı sonunda App Store’da yayınlanması bekleniyor. Zaten yayınlanan ekran görüntüleri de iOS platformuna ait.


Söz konusu özellik yine geçtiğimiz ay duyurulan Facebook Signal ile senkronize olarak da çalışabilir. Facebook Signal servisi de basın mensupları için hazırlanan yine gündem ve haber odaklı bir Facebook özelliği olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS