Facebook, yeni bir video izleme platformu duyurdu

  1. Teknoloji
Facebook, yeni bir video izleme platformu duyurdu
 Facebook, yeni bir video izleme platformu duyurdu

İçerisinde barındırdığı farklı tipteki paylaşımlarla her geçen gün daha farklı şeyler sunmaya başlayan Facebook, şimdide bir video izleme platformuyla karşımıza çıkıyor. Dün sabah saatlerinde Facebook’un resmi blog sayfasında duyurulan Watch isimli platform, video izlemeye yeni bir boyut katıyor.

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, akıllı TV uygulamaları ve mobil cihazlar ile uyumlu olan Facebook Watch, her Facebook kullanıcısının kolayca içerik üretmesini, üretilen içerikleri ise yine kolaylıkla diğer kullanıcılara ulaştırmayı hedefliyor. Doğru içerikleri doğru izleyicilere ulaştırmak isteyen yeni platform, kendine has özellikleriyle öne çıkan bir video paylaşım sistemi gibi çalışıyor.

Komedi, spor, canlı yayınlar gibi farklı kategorilerde içerikleri sınırlandıran Facebook Watch içerisinde kullanıcılar kendi izleme listelerini oluşturabiliyor. Veya tıpkı Instagram’da olduğu gibi “Keşfet” özelliğini kullanarak o an gündemde olan içeriklere ulaşabiliyor.

Videolar Facebook tarafından barındırılacak. Zaten ilk olarak önceden Facebook’a yüklenen içerikler kullanılacak. Sonrasında ise söz konusu platform kendi ayakları üstünde duracak kadar içeriğe sahip olacak.

Watch isimli platform duyuruldu ancak henüz test aşamasında. Çok az sayıda Facebook kullanıcısı tarafından kullanılabiliyor. Önümüzdeki dönemlerde tüm Facebook kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS