Facebook'tan koronavirüsle ilgili önemli adım! Yasak geliyor!

Popüler sosyal medya uygulaması Facebook tüm dünyayı etkileyen koronavirüsüyle ilgili reklamları engellemeye hazırlanıyor.Facebook, tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüsüyle ilgili reklamları engellemeye hazırlanıyor.

Bu yüzden, ölümcül salgın hakkında yanlış bilgiler veren ve bilimsel geçerliliği olmayan sağlık çözümleri öneren reklamları yasaklayacak.

Dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook, yeni tip koronavirüsü hakkında yanlış bilgi içeren tüm yayınları platformlarından kaldıracağını duyurdu.

Özellikle yanlış tedavi yöntemleri hakkında paylaşımlara savaş açan Facebook, salgınla ilgili korku ve endişenin daha da artmaması için böyle bir karar aldı.

COVID-19 ile ilgili yanlış bilgi içeren yayınlarla mücadele eden şirket, aynı politikayı Instagram'da da uyguluyor.

Sosyal medya devi, salgın hakkında şüpheli iddialarin doğru olup olmadığını kontrol etmek için bilgi denetleyicileri kullanıyor.

Söz konusu olan paylaşımların, küresel sağlık kurumlarına ve yerel sağlık otoritelerine zarar verdiğini açıklayan Facebook, yanıltıcı içeriklerin ve reklamların salgınla mücadeleyi olumsuz etkilediğini de belirtiyor. (hürriyet.com.tr)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS