FIFA 14’ün sunucuları kapanıyor

FIFA 14’ün sunucuları kapanıyor

EA, FIFA oyuncularını üzecek. 27 Eylül 2013’te satışa sunduğu FIFA 14’ün sunucularını kapatmaya hazırlıyor.

Futbol oyunu denildiğinde genel olarak akla iki isim gelir. Bunlardan birisi PES, diğeri ise EA Sports tarafından geliştirilen FIFA’dır. Aslında son birkaç sene öncesine kadar, ülkemizde PES’in çok daha popüler olduğunu söylemek çok da yanlış bir cümle olmazdı. Fakat 2013 yılından bu yana FIFA’nın da hatırı sayılır bir biçimde popülarite kazandığını söyleyebiliriz. Elbette bu durum ülkemiz için geçerli. Yoksa dünya geneline baktığımızda, FIFA serisinin, PES serisinden satış rakamları baz alındığında çok daha üstün olduğunu söylemek, yanlış olmayacaktır.


Az önce de belirttiğimiz üzere, EA’nin FIFA’sı ülkemizde 2013 yılından sonra yükselişe geçti. Yani bir başka değişle FIFA 14 ile birlikte bu seri popülarite kazandı. İşte ülkemizde sevilerek oynanan FIFA14 artık yolun sonuna gelmiş gibi görünüyor. Zira oyunun yapımcı stüdyosu EA Sports tarafından yapılan açıklamada FIFA14 sunucularının 18 Ekim itibari ile kapatılacağı belirtildi.


EA Sports’un yeni nesildeki ilk FIFA oyunu olan FIFA14, Ignite Engine’in kullanıldığı ilk yapım olma özelliğini de taşıyordu.


18 Ekim’de PC, PS4, Xbox One, Xbox 360 ve PS3 platformlarında FIFA14’ün online modlarına erişim tamamen kapatılmış olacak. Ayrıca FIFA14 Ultimate Team modu da kullanımdan kaldırılacak.


Tabi ki şunu da dip not olarak belirtelim. Oyunun sadece sunucu desteği ortadan kalkacak. Yoksa, yine oyuna girip dilediğiniz gibi maçlar yapabileceksiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS