Fisker elektrikli SUV modeliyle Tesla'yı vuracak

Fisker elektrikli SUV modeliyle Tesla'yı vuracak

Elektrikli otomobil pazarında Tesla’nın rakiplerinden biri olan Fisker elektrikli SUV modellerini, vergi avantajıyla beraber 30 bin dolara satacağını açıkladı.

Ocean modeli elektrikli SUV’unu tanıtan firma, aslında 37.500 dolar fiyat etiketiyle geliyor. Ancak ABD’de elektrikli araçları desteklemek için devletin uyguladığı vergi indirimi de devreye girince aracın sahibine ulaşması için 30 bin dolar yeterli oluyor.


Tesla’nın yakında piyasaya çıkacak SUV’u Model Y ise 42.500 dolarlık etiketiyle bu rekabette zor zamanlar yaşayacak gibi görünüyor.


Fisker’ın SUV modeli Ocean aynı zamanda tasarım ve donanım özellikleriyle de piyasadan olumlu notlar almasıyla ön plana çıktı. Araç sahipleri dilerlerse aylık 379 dolarlık taksitlerle de araca sahip olabilecekler. Bu da Tesla’ya karşı önemli bir avantaj olarak göze çarpıyor. Diğer bir deyişle Tesla’nın bu güne kadar elektrikli araçlar piyasasındaki güçlü imajına artık önemli rakipler ortaya çıkıyor.


Firma ayırca aracın bakım zamanı geldiğinde, aracı müşterinin evinden alıp bakımını yaptırıp tekrar eve teslim etmek gibi hizmetler de sunuyor. Bu da “sorunsuz araç sahibi olma” konseptiyle rekabette elini güçlendiriyor. Ocean modeli SUV’lar 2021 yılında piyasaya çıkacak.


Ancak Fisker’ın duyurusu, elektrikli SUV almak için Tesla’nın yeni modelini bekleyenlerin satın alma tercihlerini etkileyecek avantajlar içerdiği için Musk’ın şirketinin satışlarında beklenmedik düşüşler yaşanması olası görülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS