Fiyat ve performans oranı ile fark yaratacak

Fiyat ve performans oranı ile fark yaratacak

OLED paneli tam ekrana sığdıran Xiaomi, bu yıl Mi 10T adıyla anılmasını beklediğimiz Redmi K30 Pro ile piyasayı altı üst edecek gibi görünüyor.

Mart ayında tanıtılması beklenen K30 Pro, gücünü Snapdragon 865 işlemcisinden alacak. 8 GByte bellek ve 12 GByte bellek opsiyonlarını barındıracağını düşündüğümüz bu model, tam ekran tasarım ile fark yaratacak.


Bunun anlamı, telefonda herhangi bir çentiğin yer almaması. Yani ön kameranın bugünlerde oldukça moda olan pop-up mekanizma içerisine konumlandırılmış olması.


Tasarımsal açında K20 Pro modeline çok benzeyecek olan bu modelin 400 dolar banında olacağını düşünüyoruz. 5G desteği ile segmentinde fark yaratacak olan K30 Pro’nun Türkiye’de 4.500 TL banında olacağı söyleniyor. Bu fiyat aralığının Snapdragon 865 kullanan bir telefon için efsane olduğu aşikar.


Arka kamera kurulumunda ise nasıl bir değişikliğe gidileceği bilinmiyor. Ancak K20 Pro modelinde yaşanan renk doğruluğu sorununun bu modelde düzeltileceğini ve en azından video çekimleri için OIS desteğinin artık bu modele ekleneceğini söyleyebiliriz.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS