Son Dakika

Football Manager 2021 PS4 versiyonu olmayacak

Football Manager 2021 PS4 versiyonu olmayacak

Football Manager 2021 PS4 versiyonu olmayacak

Sports Interactive PS4 sahiplerinin merak ettiği o soruyu yanıtladı. Football Manager 2021 PS4 için neden yayınlanmayacak? İşte yanıtı.

Sports Interactive ve Sega işbirliğiyle geliştirilen FM 2021, PC, Xbox Series S ve X için duyuruldu. Haliyle bu duyuru kafalarda bazı soru işaretlerinin de oluşmasına zemin hazırladı. Sports Interactive neden bu oyunu Sony konsolları için duyurmadı.

Malum eğer bir oyunu Xbox konsollarında oynayabiliyorsanız, PlayStation’da oynamamanız için de bir neden yoktur. Çünkü çalışma mekanizması tamamen aynı diyebiliriz. Hatta PS4’ün kontrolcüsünde yer alan dokunmatik yüzey sayesinde FM 21 tarzı oyunların PS4’te bir adım önde olduğunu da söyleyebiliriz.

Lakin iş yapımcıların oyunu geliştirmek istemesiyle bitmiyor. Çünkü Sports Interactive başından beri FM 2021’i PS4 için de çıkarmak istiyormuş.

Sega ve Sports Interactive FM’nin 2021 versiyonunu geliştirmeye başladığında Sony pek de oralı olmamış. Microsoft hızlı bir şekilde geliştirme kitlerini yapımcı stüdyoya ulaştırırken, Sony PS4 ve PS5 için geliştirici kiti göndermemiş.

Sports Interactive Sony ile birkaç defa temas kurduysa da sonuç alınamamış. Günün sonunda da FM Sony’nin konsolları için yayınlanmamış.

Yani genele baktığımızda bu işin sorumlusunun, sorumsuzca davranan Sony çalışanları olduğu söylenebilir.

Elbette konsolda menajerlik oyununun ne kadar saracağı, ne derece sürdürülebilir olacağı da farklı bir soru işareti diyebiliriz.