Fotoğraf çeken buzdolabı

Fotoğraf çeken buzdolabı

Fotoğraf çeken buzdolabı sayesinde marketteyken dolapta hangi yiyeceklerin olup olmadığını artık düşünmenize gerek yok. Buzdolabınız sizin için merak ettiğiniz anda rafların fotoğrafını gönderiyor. Bu ürün sizin evde olan bir şeyi almamanızı sağlayacak. Bir nevi tasarruf ve israfı önleme de diyebiliriz.

Fiyatı yaklaşık 4 bin 500 Euro olan Samsung Family Hub‘ın üç adet kamerası var. Kameralar dolabın üst, orta ve alt kısmında yer alıyor. Fotoğrafı çekip ışıkları öyle kapatıyor. Fiyatı bin Euro olan Bosch Home Connect buzdolabının ise iki kamerası var. 


Bosch Home Connect isimli ürünün bir artısı daha var dolabın kapısı açık kalırsa telefonunuza bildirim gönderiyor. Bu harika iki ürün markette gezerken acaba dolapta domates var mıydı? gibi kafamızı kurcalayan sorulara son verecek. Üreticiler ise bu ürünlerin, özelliğini tanımlarken raf çekim diyor. İnsanların öz çekim yapmasından yola çıkarak bulunan bir isim olabilir. İngilizce karşılı ise ‘shelfie’


fotoğraf buzdolabi


Fotoğraf çeken buzdolapları Enerji ve yiyecek sarfiyatı azalacak


Bu buzdolabı türünün diğer bir avantajı da oturduğunuz yerden dolabın kapağını açmadan ne yiyeceğinize karar vermeniz olabilir. Böylece defalarca kapağı açıp kapatarak enerji sarfiyatı da yapmamış oluruz. Evinizde belkide en çok elektrik tüketen cihazınız buzdolabıdır. Günde onlarca kez kapağı açılır ısı dengelemesi için sürekli çalışır. Ayrıca çoğu zaman aldığımız şeylerin evde olduğunu bilmediğimiz için ihtiyacımızdan fazla alırız.


Tüketemeyiz ve bozulur. İhtiyacımızdan fazla yiyecek almamak için aklımızda sürekli evde şu var mı bu bitti mi diye sorgularız. Akıllı telefonlarla rafların fotoğrafını kendimizde çekebilir belki. Fakat bu işlemi her kapağı açıp kapattığımızda gerçekleştiremeyiz. Kim bilir belki ilerde fotoğraf değilde içerideki ürünlerini isimlerini gönderen bir buzdolabı yapılır. Hatta ürünlerin miktarına kadar bize söyler. Güzel olmaz mıydı?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS