FujiFilm XT10 ile çok iddialı

FujiFilm XT10 ile çok iddialı

FujiFilm yeni nesil aynasız fotoğraf makinesi X-T10’u piyasaya sundu. Daha önce tanıttığı X-T1’den daha ucuz olan X-T10 fiyat odaklı bir ürün olmasının yanında donanım tarafında da ciddi anlamda abisi X-T1’e oldukça benziyor.

FujiFilm X-T1’de kullandığı 16 megapiksel APS-C CMOS görüntü sensörü ve görüntü işlemcisini X-T10’da da kullanıyor. Bu da her iki kameranın çekim performansının aynı olduğu anlamına gelmekte.


FujiFilm X-T1’in yurtdışı satış fiyatı 18-55 lens ile 1099 dolar; ülkemizde ise 4559 TL’ye ürüne ulaşılabiliyor. X-T10 ise 600 dolar daha ucuz ülkemizde de durum tam olarak bu şekilde kullanıcıya yansıtılıyor. X-T10’un satış fiyatı şu anda 2849 TL ve bu fiyat segmentinde alınabilecek en iyi aynasız fotoğraf makinelerinden birisi FujiFilm X-T10 diyebiliriz. Ürünün genel özellikleri ise şöyle sıralanıyor.
  • APS-C ebatlı X-Trans CMOS II sensör

  • Yeni Gelişmiş işlerlik için hazırlanmış kadranlar

  • Metal Gövde tasarımı ile sağlamlaştırılmış yapı

  • 920K noktalı ve açılabilen LCD ekran

  • Yeni nesil AF sistemi ile yüksek sürat ve kesinlik için geleneksel 49 noktalı “Tek nokta” kipinin yanı sıra genişletilmiş 77 noktalı bir alan dâhilinde konuyu izleyebilen yeni “Bölge” ve “Geniş/İzleme” kipleri sunulmaktadır.

  • 2,36M noktalı, yüksek kesinlikli elektronik vizörÜrün elimize ulaştığında detaylı bir incelemeyi sizlerle paylaşacağız lakin FujiFilm X-T10’da en beğendiğimiz özellik yeni nesil Super Otomatik Mod oldu. Bu tarz kameraların otomatik modlarda kullanılmasına her zaman karşıyız fakat bu ürünlere sahip olan herkesinde profesyonel fotoğrafçı olmasını beklemekte yanlış olacaktır. Bundan dolayı FujiFilm önceki nesillere göre oldukça geliştirilmiş bir Super Otomatik Modu yeni nesil kamerasına ekliyor. Bunu yanında tablet ve bilgisayardan da kameranın arayüzüne ulaşıp fotoğraf ve video çekimi yapabiliyorsunuz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS