Galaxy A8 2018 beklenenden pahalı çıktı

Galaxy A8 2018 beklenenden pahalı çıktı

Kısa süre önce duyurulan Galaxy A8 2018, sonunda Avrupa’da raflardaki yerini aldı. Şimdilik belli bölgelerde, belli perakendeciler tarafından satılan Galaxy A8 2018, fiyatıyla şaşkınlık yarattı.

Bilindiği üzere Samsung geçtiğimiz yıl amiral gemisi modellerinde Infinity Display ismini verdiği yeni bir ekran teknolojisi kullanmıştı. Bu ekran teknolojisi sayesinde yanlardaki çerçeveler sıfırlanırken, üst ve alt çerçeveler ise büyük oranda incelmişti. Sonuç olarak Samsung’un beğenilen ekran teknolojisi S8 ve Note 8 satışlarına olumlu olarak yansıdı. Kullanıcılardan olumlu dönüşler alan Güney Koreli teknoloji devi, Infinity Display’i 2018 ile birlikte orta segment modellerde de kullanacağını açıklamıştı. Yeni ekran çizgisinin kullanıldığı ilk orta segment model ise Galaxy A8 2018 oldu.

Keza A8 2018’in Avrupa’daki anlık fiyatı 500 euro seviyelerinde. Aslında bu fiyat ilk olarak bakıldığında öyle büyük bir meblağ gibi gelmeyebilir. Fakat bu fiyatta daha ucuz olan amiral gemisi modellerin mevcut olduğunu düşündüğümüzde işler biraz değişiyor.

Normal şartlar altında orta segment bir telefonun fiyatı 200 euro ile 400 euro arasında değişiyor. Fakat A8 2018 ile bu çıta bir tık yukarıya taşınmış gibi görünüyor.

Muhtemelen A8 2018’ün ülkemizdeki satış fiyatı da 3000 TL seviyelerinde olacak. Bu da orta segment bir model için ciddi anlamda büyük bir para diyebiliriz. Bakalım Samsung, yeni orta segment modelinin fiyatında güncellemeye gidecek mi? Bekleyip göreceğiz.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS