Son Dakika

Galaxy Note 5 için Marshmallow geliyor!

A A

06.02.2016 - 13:00 Son Güncelleme:

Bu yıl halka açık şekilde beta test sürecini başlatan Samsung, Android 6.0 Marshmallow işletim sistemini olası hatalara karşı önce test sürecindeki kullanıcılara yolluyor. Güney Kore, İngiltere ve ABD’den seçilen yüzlerce kullanıcının aktardığı bilgiler doğrultusunda Note 5 için zamanın geldiğini söyleyebiliyoruz.

Galaxy Note 5 için Marshmallow geliyor!

Geçtiğimiz yıl yaz aylarında duyurulan başarılı phablet modeli Galaxy Note 5 için Marshmallow (Android 6.0) güncellemesi için ABD’de yaklaşık 200 kullanıcı belirlendi. Bu kullanıcılara yeni işletim sistemi herkesten önce ulaştırılacak. Benzer bir test sürecini şu an Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde de yaşıyoruz.

2 Şubat tarihinden itibaren test sürecindeki kullanıcılara yollanmaya başlanan Android 6.0 Marshmallow sürümü yaklaşık 1.3 GB boyuta sahip. SM-N920A modeline yollanan güncelleme önümüzdeki haftalarda Avrupa ülkelerinde de bazı kullanıcılara yollanacak.

Apple iPhone öldüren "Error 53" hatasını doğruladı

Galaxy Note 5 için Marshmallow sürümü tasarım olarak Galaxy S6 için görünen Marshmallow sürümünden farksız. Ek olarak S-Pen kalem uygulamalarının arayüzünde benzer tasarım değişiklikleri var. Aynı tasarım dokunuşları ve güvenlik güncellemelerini burada da görmek mümkün. Önümüzdeki günlerde detaylı ekran görüntüleri ortaya çıkacaktır. Şimdilik güncellemeyi beklemekten başka çaremiz yok. Türkiye’de Haziran ayından önce bu güncellemenin gelmesi bekleniyor.