Galaxy Note 5, iPhone 6S Plus’tan önce satışa çıkacak!

Galaxy Note 5, iPhone 6S Plus’tan önce satışa çıkacak!

Samsung’un Eylül ayında yeni nesil Galaxy Note 5’i tanıtması bekleniyordu. Bekleniyordu diyoruz lakin gelen haberler Samsung’un elini biraz daha çabuk tutacağını gösteriyor.

Dünyanın en büyük telefon üreticisi Samsung için geçtiğimiz yıl pek iyi geçmedi. Özellikle Galaxy S5’in malzeme kalitesi ile oldukça eleştirilen Güney Koreli teknoloji devi; Galaxy Note 4 ve Galaxy Alpha ile işlerin değişeceği sinyallerini vermişti. Bu yıl yapılan Dünya Mobil Kongresi 2015’te Samsung yeni nesil telefonları Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’i gözler önüne serdi.Her zaman malzeme kalitesiyle eleştirilen Samsung bu kez malzeme kalitesi ile rakiplerinden tamamen farklılaşmayı başardı. Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile deri görünümlü plastikten kendini kurtardı ve telefonlarının hem önünde hemde arkasında Gorilla Glass 4 cam kullanarak malzeme kalitesi savaşlarında bambaşka bir cephe açmayı başardı.Samsung, iPhone 6S Plus’ın tüm dünyada satışa başlamadan önce piyasada kendine yer bulmak isteyen ve bu konuda da oldukça doğru bir strateji ortaya koyan Samsung, geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu Galaxy Note 4’ün iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın satışlarından olumsuz etkilenmesinden dolayı “erken kalkan yol alır” mantığını benimsiyor.


Galaxy Note 5’in erken tanıtılması iPhone 6S Plus’ın rüzgarını kesecek mi bilemiyoruz ama Apple’ın yeni nesil telefonları ile tüm zamanların en büyük satış rekorunu kıracağını düşünüyoruz çünkü hiçbir zaman iki iPhone arasındaki fark bu kadar fazla olmamıştı…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS