hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Galaxy Note9 beklenenden daha geç gelebilir

  Galaxy Note9 beklenenden daha geç gelebilir
  expand
  KAYNAKEcevit Bıktım

  Hatırlanacağı üzere bir süredir Samsung’un Galaxy Note9’u normal çıkış takviminden biraz daha önce tanıtabileceği belirtiliyordu. Bu durumun temel sebebi olara, Apple’ın satışa sunacağı 3 iPhone modeli ile Note9’un aynı çıkış aralığına denk gelmesini önlemek gerekçe gösterildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz sene satışa sunulan Galaxy S8 ve Note8 modelleri satış rakamları bazında Samsung’u memnun edebilecek seviyelere çıkmayı başarmıştı. Fakat bu sene tanıtılan Galaxy S9 ve S9+, tasarım anlamında pek birşey vaat etmeyince bir nebze hayal kırıklığı yarattı. Müşterilerin S9 ve S9+ için verdikleri tepkinin aynısını Galaxy Note9 için de vermesinden çekinen Samsung’un, bazı noktalarda hala ikilemler yaşadığı iddia edildi.

  Fakat Samsung’un hala Galaxy Note9 konusunda tereddütler yaşadığı ortaya çıktı. Keza sızdırılan son bilgilere göre, Güney Koreli teknoloji devi hala ekran ve batarya konusunda bile net bir karara varabilmiş değil.

  Şimdiye kadar sızdırılan bilgilerde Note9’un tasarımsal anlamda Note8 ile aynı olacağı dile getiriliyordu. Fakat geçtiğimiz gün ortaya çıkan yeni bir rapora göre, Galaxy Note9 ekranı, selefine göre biraz daha büyük olacak. Zira Note9 için 6.4 inçlik bir ekrandan bahsediliyor. Ayrıca bataryanın da 4000 mAh seviyelerinde olabileceği söyleniyor.

  Sonuç olarak Galaxy Note 9 konusunda hala soru işaretleri mevcut. Keza Samsung yine S8 ve S9’daki tasarım çizgisini değiştirmeden devam kararı alırsa, işler pek yolunda gitmeyebilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow