Galaxy S23 hızlı şarj konusunda sınıfta kalabilir

Galaxy S23 hızlı şarj konusunda sınıfta kalabilir

Galaxy S23 hızlı şarj konusunda sınıfta kalabilir

Samsung, yeni amiral gemisi üzerinde çalışmaya devam ederken, ortaya çıkan son veriler bu telefonu bekleyenleri hiç mutlu etmeyebilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Akıllı telefon sektörünün en önemli isimlerinden biri olan Samsung, şu sıralar yavaş yavaş tüm dikkatini yeni amiral gemisi modeli GalaxyS23 serisine vermeye başlıyor. Normal şartlar altında önümüzdeki yılın ilk aylarında karşımıza çıkacağı düşünülen telefon merakla beklenirken, gelen haberler Güney Koreli teknoloji devinin bu cihaza önemli güncellemeler getirme konusunda isteksiz olduğunu gösteriyor.

Bugün 3C sertifikasyon süreci kapsamında karşımıza çıkan ve Galaxy S23 serisine ait olduğu iddia edilen modellerin özelliklerine baktığımız zaman, serinin hızlı şarj teknolojisi gücünün 25W olduğunu görüyoruz.

Bu gerçekten oldukça düşük bir teknoloji. Özellikle de sektördeki diğer önemli amiral gemisi modellere baktığımız zaman 100W’lerin, 120W’lerin havada uçuştuğunu görüyoruz. Hatta mevcut seri olan Galaxy S22’de bile 45W tercih edilmişken, Galaxy S23’ün 25W ile gelecek olması gerçekten tam bir hayal kırıklığı olacaktır.

Öte yandan batarya kapasiteleri konusunda da ufak bir artış olduğunu söylemek mümkün. Buna göre Galaxy S23 modelinin bataryası 3.900 olarak görünüyor ki bu da 200mAh’lık artış manasına geliyor. Aynı şekilde S23 Plus modelinin de bataryasının 200mAh artarak 4.700mAh’a ulaştığını görüyoruz. Bununla birlikte Galaxy S23 Ultra modeli için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Çünkü sertifikasyon verilerine göre bu cihaz yine mevcut modelde olduğu gibi 5.000mAh’lık bataryasını muhafaza ediyor.