Galaxy S7 şaşırtmaya devam ediyor

Galaxy S7 şaşırtmaya devam ediyor

Samsung, sıradaki amiral gemisi modelinde Exynos 8890 yongası kullanacak. Bu artık kesin diyebiliriz

Söz konusu yonga aynı zamanda Exynos M1 olarak da adlandırılabiliyor. Geçtiğimiz gün Huawei’nin Mate 8 hamlesinden sonra Samsung cevabını verdi. Huawei, Kirin 950 yongasının performansıyla dikkat çekince, hemen isimsiz kaynaklardan Samsung’un yeni işlemcisine övgüler yağdı.


Samsung Exynos 8890 yongasına ait paylaşılan performans sonuçları isimsiz bir kaynaktan geldi. Söz konusu kaynak Çin’de yer alıyor ancak hakkındaki detaylar bu kadar. Exynos 8890, SM-G9300 model numarasına sahip bir cihazda karşımıza çıkıyor. Bu cihaz prototip amaçlı kullanılmış olabilir.


Yeni Exynos 8890 yongasının yapılan testte 103.000 puan aldığı belirtilmiş. Karşılaştırma olarak ise Huawei Mate 8’in işlemcisi Kirin 950 gösterilmiş. Aynı testte Kirin 950’nin 65.000 puan aldığı iddia ediliyor. Yaklaşık %30 oranındaki bu performans farkı dikkate değer. Testin hangi uygulama yapıldığı detaylarda yer almıyor ancak AnTuTu’da yapılmış olabilir. Tabii bu gerçek dışı bir iddia da olabilir, şimdilik doğrulamak mümkün değil. Doğrulayabileceğimiz şey, Samsung’un Huawei’ye göz dağı vermeye çalıştığı. Galaxy S7’yi ve Exynos 8890 yongasını 2016 yılının ilk aylarında göreceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS