Galaxy S7 tamiri zor mu?

Galaxy S7 tamiri zor mu?

Popüler cihazları tek tek söken, her bir aşamayı kullanıcıları ile paylaşan iFixit bu sefer Samsung Galaxy S7 modelini ağırladı. Galaxy S7 modelini tepeden tırnağa söken site, kötü bir puan verdi.

Bu sorunun cevabına evet demek zorundayız. Çünkü iFixit, Galaxy S7 tamiri için 10 üzerinden sadece 3 puan verdi. Bundan daha düşük puan alan akıllı telefonlar da olmuştu ancak Samsung tarafında bu alışık olmadığımız bir rakam. Verilen puan 10 sayısına ne kadar yakınsa, telefon o kadar tamir edilebilir demek oluyor.


Daha önce Apple Pencil’in 1 puan, HTC One M8 modelinin ise 2 puan aldığını hatırlatalım. Galaxy S7 ile kendi ailesi içerisindeki en düşük puanı yani 3/10 aldı. Daha önce Galaxy S6 modeli 4/10, Galaxy S5 modeli 5/10, Galaxy S4 modeli ise 8/10 puan almıştı.


Huawei P8 Lite inceleme


Galaxy S7 modelini sökmenin tek yolu, arka kapağı ısıtarak çıkarmak. Bazı telefonlarda olduğu gibi ön camdan telefonun içerisine ulaşmak mümkün olmuyor çünkü ön ve arka yüzeyleri birbirinden ayıran bir çerçeve bulunuyor.


Akıllı telefonların giderek daha karmaşık bir hale geliyor. Daha fazla parça, daha ince bir alana sığdırılmaya çalışılıyor. Bu sebeple karmaşık gövde bağlantıları tamir işlemini zorlaştırıyor. Galaxy S7 modeli bunun en önemli örneklerinden biri.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS