Galaxy S8 için yeterli sayıda yonga seti üretilemeyebilir!

Galaxy S8 için yeterli sayıda yonga seti üretilemeyebilir!

Samsung yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8 ve S8 Plus’ı bugün tanıtacak. Peki bu cihazlar ne zaman satışa sunulacak?

Samsung’un uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8 bugün resmiyete kavuşuyor. Özellikle son iki ay içerisinde Samsung’un yeni amiral gemisi modeli hakkında birçok şey okuduk. Fakat bunlardan en önemlisi, S8 ve S8 Plus’ın hangi yonga setlerini kullanacağı ile ilgili olanlarıydı.


Eğer akıllı telefon pazarını az çok takip ediyorsanız, şu aralar birçok üreticinin Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 835 için birbirleriyle yarıştığını da az çok anlamışsınızdır. Bu sebepten ötürü, Galaxy S8’in Snadprdagon 835 ile çıkacak olan ilk telefon olması, onu fazlasıyla özel kılıyor.


Peki Galaxy S8 ne zaman çıkacak? Aslında bu sorunun yanıtı hala netleşmiş değil. Genel kanı cihazın Nisan’ın son haftasında satışa sunulacağı yönünde olsa da bunun aksini düşünenler de mevcut.


Bugün ortaya çıkan bir söylentide, Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri için yeterli miktarda yonga seti tedarik edemediği iddia edildi. Yani Samsung’un elinde yeteri kadar Exynos 8895 ve Snapdragon 835 bulunmuyormuş. Dolayısıyla, S8 ve S8 Plus’ın öncelikli olarak Çin ve Güney Kore gibi pazarlarda satışa sunulması, ardından stoklar yenilendikçe diğer ülkelerde satışa çıkması gibi bir ihtimal mevcutmuş.


Tabi ki bunların hepsi şimdilik söylentiden ibaret. Fakat Samsung, Galaxy S8’i global pazarın önemli bir bölümünde eş zamanlı olarak satışa sunamazsa, sıkıntılı bir süreç yaşayacak gibi duruyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS