Galaxy S8 ve S8+ bataryaları görüntülendi

Galaxy S8 ve S8+ bataryaları görüntülendi

Samsung’un 29 Mart’ta tanıtacağı yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S8 ve S8+’ın bataryaları görüntülendi.

Apple iPhone 8'i Eylül'e yetiştiremiyor


Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S8 ve S8+’ı 29 Mart’ta düzenleyeceği özel bir etkinlikle tanıtacak. Bilindiği üzere Samsung genel itibariyle yeni amiral gemisi modellerini Mart ayı içerisinde satışa sunardı. Fakat Güney Koreli teknoloji devi, bu sene yeni amiral gemisi modelini MWC’ye bile yetiştiremedi.


Samsung’un yeni amiral gemisi modelinin biraz gecikmeli çıkmasının temel nedeni ise geçen sene Note 7’de yaşanan batarya krizi. Benzer bir durumu Galaxy S8 ve S8+’ta da yaşamak istemeyen Samsung, bu yüzden ince eleyip sık dokuyor.


Özellikle batarya konusunda tedbiri elden bırakmayan teknoloji devi, Galaxy S8 ve S8+’ta kullanılacak olan bataryaları bazı ek testlere de tabi tutuyor.


Samsung’un yeni amiral gemisi modellerinde bulunacak olan çakılı bataryalar geçtiğimiz gün yan yana görüntülendi. Bu iki bataryanın görsellerine aşağıdan göz atabilirsiniz.


galaxy s8 s8


Üstteki bataryanın Galaxy S8’e, alttakinin ise S8+’a ait olduğunu belirtelim. Zira bu bataryalar görünüşte birbirlerine benzeseler de, temelde bazı farklılıklar içeriyorlar. S8’in bataryası 3000 mAh’lik bir kapasiteye sahipken, S8+’ın bataryası ise 3500mAh.


Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene satışa sunulan S7 Edge+’ın bataryası 3600 mAh’ydi. Samsung’un batarya konusunda herhangi bir güncellemeye gitmemesinin temel nedeni olarak da geçtiğimiz sene yaşanan Note 7 krizini sebep gösterebiliriz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS