Galaxy S8’in içini açan pişman oluyor!

Galaxy S8’in içini açan pişman oluyor!

Samsung Galaxy S8 önümüzdeki günlerden itibaren satışa çıkıyor. Ancak telefonun içini açan pişman oluyor. Peki neden?

Yeni bir akıllı telefonun satışa çıkması, o akıllı telefon için aksesuar ve yedek parça pazarını da hareketlendiriyor. Ekran değişimi, pil değişimi, bozulan tuşların değiştirilmesi, sıvı teması durumunda cihazın içinin açılması gibi çok sayıda sebeple cihazlar tamir edilebiliyor. Peki Samsung Galaxy S8’i tamir etmek kolay mı? Cevabı hayır!


iFixit isimli bir site, piyasaya çıkan tüm popüler ürünlerinin içini açarak kullanıcılara bu konuda bir eğitim ve yedek parça desteği sunuyor. İlgili sitenin yetkilileri, cihazın tamir edilme derecesine göre bir puan veriyor. 10 üzerinden verilen bu puan, Samsung Galaxy S8 için oldukça düşük. Siz siz olun, Galaxy S8’inizin içini açmadan önce bir kez daha düşünün.


iFixit ekibi, Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerine 10 üzerinden sadece 4 puan verdi. Bu puan, ilgili sitenin şimdiye kadar verdiği en düşük puan değil ancak tamir işleminin oldukça zor olduğunun önemli bir göstergesi. iFixit daha önce Apple’ın dokunmatik paneline 10 üzerinden 1 puan vererek “tamir edilmesi imkansız” şeklinde bir yorumda bulunmuştu.


Galaxy S8’in en büyük zorluğu cihazın içini açmayı başarmak. Diğer çoğu akıllı telefonun aksine Galaxy S8’in içini açmanın tek yolu ekranı sökmek. Yani arka paneli sökerek cihazın içine ulaşmak mümkün değil çünkü tüm parçalar arka panelin üzerine monte edilmiş. Burada cihazın tasarımı büyük bir etken. Çerçeveleri yok denecek kadar az olan Galaxy S8 modelinin içini açmak isterken, sağlam olan ekranı kırabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS