Galaxy Tab S8 ailesi Goodix’in çözümü ile dikkat çekti

Galaxy Tab S8 ailesi Goodix’in çözümü ile dikkat çekti

Galaxy Tab S8 ailesi Goodix’in çözümü ile dikkat çekti

Goodix Technologies, Samsung’un en yeni premium Android tabletlerinin parmak izi çözümlerini kullandığını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Galaxy Tab S8 Ultra ve Galaxy Tab S8+, şirketin ekran altı optik parmak izi çözümünü kullanıyor. Galaxy Tab S8 serisi ise ultra dar yan kapasitif parmak izi çözümüne sahip.

En önemli fark ise,  Galaxy Tab S8 Ultra’nın 120 Hz yenileme hızına sahip devasa 14,6 inç WQXGA+ (2960 x 1848 piksel) Süper AMOLED ekranı için dokunmatik kontrolör tedarikçisinin Goodix olması.

Goodix, teknolojisinin büyük bir tüketici ürünündeki varlığını en son Aralık ayı sonlarında açıklamıştı. Şirket , Xiaomi 12 Pro’nun ilk ekran altı ortam ışığı sensörünü barındırdığını açıkladı.

Galaxy Tab S8 serisi, 2020’den itibaren Galaxy Tab S7 serisinin halefi.  En yeni aile ise iki model yerine ‘Ultra’ tanıtımıyla üç farklı modelden oluşuyor. Tüm seri, Samsung’un premium Android tabletlerinden bekleyebileceğiniz tüm üst düzey özelliklerden oluşuyor. Üçü de ABD gibi pazarlarda ön sipariş için hazır. Öyle ki 25 Şubat’tan itibaren satın alınabilecekler.

Tüm dünya pazarlarda merakla beklenen serinin nasıl bir satış rakamı yapacağı, kullanıcılardan ne kadar ilgi göreceği merakla bekleniyor. Bakalım Samsung istediği başarıyı bu tablet serisi ile yakalayabilecek mi?