Son Dakika

Giriş yapmadan Twitter nasıl kullanılır?

A A

07.02.2016 - 15:00 Son Güncelleme:

Dünyanın en popüler ikinci sosyal ağı Twitter, yeni bir özellik ile karşımızda. Bu özellik ile Twitter hesabınız olmasa bile Twitter’dan faydalanabileceksiniz. Detaylar sizlerle.

Giriş yapmadan Twitter nasıl kullanılır?

Mobil uygulamalarını yenileyen Twitter, Twitter hesabı olmadan bazı paylaşımların görülmesini sağlayacak bir özellik duyurdu. Yani giriş yapmadan Twitter kullanmak kısmen mümkün oldu. Ancak sadece popüler içerikler görülebiliyor.

“Logged-out homepage” olarak adlandırılan özelliği henüz tüm ülkelerden kullanmak mümkün değil. ABD ve Japonya başta olmak üzere toplamda 23 ülke bu özelliği kullanabiliyor. Ancak Türkiye bu ülkeler arasında bulunmuyor.

Twitter'da Türklerin Sevgiler Günü istatistikleri

Yeni özellik sayesinde artık Twitter hesabı olmadan kullanıcılar içerikleri görebilecek. Özelliğin asıl amacı giriş yapmadan Twitter kullandırtmak ve kullanıcıları hesap açmaya teşvik etmek. Yani aslında bu özelliğe bir strateji de diyebiliriz.

Ufak bir güvenlik önlemi olarak da düşünülebilir. Bir başkasının telefonunu kullanmak zorunda kaldığınızda, Twitter’da bir şeylere bakmak için hesabınıza giriş yapmanıza artık gerek yok. Tabii bu anlatılan özellikten faydalanmak için özelliğin Türkiye için de aktifleşmesi gerekiyor. Çünkü henüz ülkemizden kullanmak mümkün değil.