Giyilebilir teknolojiye farklı bir bakış açısı

Giyilebilir teknolojiye farklı bir bakış açısı

Giyilebilir teknolojiler son dönemin ve IFA 2015’in gündeminde yer alıyor. Akıllı saatler, sportif faaliyetleri takip eden bileklikler bir yana dursun, Digitsole çok daha farklı bir çözüm geliştirmiş.

Ayakkabı tabanına göre tasarlanmış olan bu ürün, günlük faaliyetlerinizi takip ediyor ve ayaklarınızı soğuk kış günlerinde sıcak tutuyor. Üstelik fiyatı 199 Dolar.Digitsole, su geçirmez ve anti-alerjik maddelerden imal edilen bir ayakkabı tabanı. USB üzerinden şarj oluyor. İçerisinde hareket algılayıcı ve adım sayar sensörler bulunuyor. Bluetooth üzerinden iOS ve Android uygulamaları ile akıllı telefonunuzdan yönetilebiliyor. Günlük kaç adım attığınızı, kaç kalori yaktığınızı, ne kadar oturup ne kadar ayakta kaldığınızı kayıt altına alarak akıllı telefonunuzdan izlemenize olanak tanıyor. Ancak hepsi bu kadar değil.


Digitsole’nin en dikkat çekici taraflarından biri ısıtma özelliği. Ürün, tam şarj ile 6 saat boyunca çalışabiliyor. Ve bu süreçte yüzeyini 30 derecede sabit tutabiliyor. Dolayısıyla soğuk kış aylarında ayaklarınızın ayakkabı içerisinde üşümesini önlüyor, ayaklarınızı sıcak tutuyor. Firma, bu özelliği tüm gün dışarıda çalışanlar için düşündüklerini belirtmiş. Ürün 30 derecelik sıcaklığı, ortam -25 derecedeyken vaat ediyor.

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS