Gizli iPhone klavyesi ortaya çıktı

Gizli iPhone klavyesi ortaya çıktı

Gizli iPhone klavyesi ortaya çıktı

iOS işletim sistemli iPhone, iPad ve iPod cihazlarınızda aslında hiç görülmeyen bir klavye olduğunu biliyor muydunuz? Bu yazımızda gizli iPhone klavyesi nasıl aktifleştirilir onu anlatacağız.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yapmanız gereken şey aslında oldukça basit. Genel > Klavye > Klavyeler > Yeni Klavye Ekle > Japonca > Romaji bölümünden ilgili klavyeyi aktifleştiriyorsunuz. Sonrasında klavyenin açık olduğu herhangi bir pencere sol alttaki dünya ikonununa basılı tutarak Japonca karakterlerin olduğu klavyeyi açıyoruz. Buraya kadar gözünüze bir farklılık görünmemiş olabilir. Ancak yeni klavye aktifken “123” ikonuna yani ek karakterler ikonuna dokunduğunuzda ilginçliği fark edeceksiniz. “123” ikonuna tıkladıktan sonra “^_^” ifadesine dokunmanız gerekiyor.

Bu noktadan sonra tercih edebileceğiniz onlarca farklı emoji karakterleri göreceksiniz. Tıpkı ASCII karakterlerle yapılan bu şekiller son derece şaşırtıcı ve ilgi çekici. Bir dönem oldukça popüler olan bu karakterleri istediğiniz zaman klavyeler arasında geçiş yaparak kullanabilirsiniz. Nasıl göründüğünü merak ediyorsanız sizi aşağıdaki ekran alıntısına davet ediyoruz.