Gizli numara engelleme işlemini adım adım anlatıyoruz

Bir dönem herkesin en az bir kez bile olsa çağrı aldığı gizli numaralar, bazen büyük sorunlara neden olabiliyordu. Dolandırma işlemi için bir dönem çok tercih edilen gizli numaralar için operatörler önlemini almayı başarmıştı.Ancak yeni hat satın alanlar hala gizli numaralardan çağrı alıyor. Bunu kapatmak için çok da küçük olsa bir işlem yapmanız gerekiyor.
Biz de bu haberimizde gizli numara arama kapatma ve açma işlemlerinin nasıl yapıldığını adım adım anlatıyoruz. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörlerinde gizli numalardan gelen çağrıları nasıl engelleyebileceğiniz bu rehberimizde.
Turkcell gizli numara engelleme işlemi nasıl yapılır?

iPhone veya Android telefonunuzdan Telefon uygulamasını açın. Karşınıza açılan arama ekranına *253# tuşlayın. Aramayı gerçekleştirin. Bu işlemleri uyguladıktan sonra gizli numaralar sizi artık arayamayacak. Türk Telekom gizli numara engelleme işlemi nasıl yapılır?
Vodafone gizli numara engelleme işlemi nasıl yapılır?

iPhone veya Android telefonunuzdan Mesajlar uygulamasını açın. Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj yollayın. Bu işlemleri uyguladıktan sonra gizli numaralar sizi artık arayamayacak.
Gizli numara ile bir başkasını arama işlemi nasıl yapılır?
Android’de numara gizlemek

Android telefonunuzdan Ayarlar > Arama > Seçenekler > Arama Ayarı > Diğer Ayarlar > Arayan Kimliği > Numaramı Gizle seçeneğini pasif yapın.
iPhone’da numara gizlemek

iPhone’dan Ayarlar > Telefon > Numaramı Göster seçeneğini pasif yapın.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS