Gmail kullananlar dikkat! Hepsi yakında silinecek

Google'ın milyonlarca kullanıcısı bulunan popüler e-posta servisi Gmail kullanan herkesi yakından ilgilendiren önemli bir gelişme oldu.Dünyanın en popüler e-posta servislerinden biri olan Gmail'i kullanan herkes için önemli bir gelişme yaşandı.

Hürriyet.com.tr'de yer alan habere göre, Gmail kullanan herkes 15 GB ücretsiz alanı kullanabiliyor. Daha üstünde bir kapasite için de para ödemeniz gerekiyor.

Google Fotoğraflar uygulaması ise sınırsız olarak kullanılabiliyor ve tüm fotoğraf ve videolarınızı sınırsız olarak yedekleyebiliyorsunuz. Ancak bu durum değişiyor.

Google Fotoğraflar uygulaması da Gmail'e bağlanıyor. Yani fotoğraf ve videolarınızı artık sınırsız yedekleyemeyeceksiniz.

Diğer bir deyişle gelecek yılın Haziran ayından itibaren Google Fotoğraflar uygulaması ücretli olacak. Peki fotoğraf ve videolarınızın başına ne gelecek?

Eğer fotoğraflarınızı bu süre dolmadan geri çekmezseniz içerikleriniz silinebilecek. Bu nedenle şimdiden yedeklemenizi yapmanızda fayda var.

Diğer yandan Gmail uzun bir aradan sonra kapsamlı bir güncelleme alıyor. Bu güncelleme sonrasında kullanıcılar Gmail'in 'akıllı' işlevlerini devre dışı bırakabilecek.

Gmail kullanıcılarına veri işlemeyi gösteren iki iletişim kutusu gösterilecek.

Google, bu özelliklerin her birini ayrı ayrı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için yeni ayarın mevcut seçeneklerle birlikte sunulacağını söylüyor.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre yeni akıllı özellikler ve kişiselleştirme ayarı, şirketin daha önceden kullanıma sunmuş olduğu ve kullanıcıların kişisel verilerini Google veri tabanından silmesini sağlayan özelliğin bir devamı niteliğinde ve şirket, yayınlanacak yeni ayar ile birlikte kullanıcılara Google’daki verilerinin kontrolünü daha da fazla vermiş olacak.

Google, kullanıcılara Gmail, Chat ve Meet’te akıllı özellikleri açmak/kapatmak ya da Google ürünlerini kullanıcı verileriyle kişiselleştirmek/kişiselleştirmemek için iki ayrı ayar sunacak.

Kullanıcılar, bu ayarları açmaları halinde neler olacağını açık bir şekilde görebilecekler. Böylece neye izin verdiklerini ya da vermediklerini açık bir şekilde görebilecekler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS