God of War, Mart ayında çıkacak

God of War, Mart ayında çıkacak

Şu aralar PlayStation 4 sahiplerinin en çok beklediği oyunların başında hiç şüphesiz God of War geliyordur. Uzun zamandır oyun dünyasında boy göstermeyen Kratos, tüm ihtişamı ve acımasızlığıyla, geri dönüyor. Dönüyor ama ne zaman? İşte bu sorunun yanıtı.

Bilindiği üzere God of War serisi Sony bünyesindeki Santa Monica tarafından geliştiriliyor. Bu stüdyoyu GoW ile özdeşleştirmek pek de yanlış olmayacaktır. Serinin yeni oyunu ile devrimsel yenilikler getireceğini açıklayan Santa Monica yetkilileri, çıkış aralığı olarak 2018’in başlarını işaret etmişti.

Ocak ayını yarıladığımız şu günlerde, hala yeni GoW oyununa ait bir çıkış tarihinin açıklanmamış olması, oyun severleri huzursuz etti. Keza 2018’in başları denildiğinde insanın aklına en fazla ilk çeyrek geliyor. Bu da yeni God of War oyununun en geç Mart ayı sonunda satışa sunulması gerektiğine işaret ediyor.

Son sızdırılan bilgilere bakacak olursak, durum tam da düşündüğümüz gibi diyebiliriz. Zira geçtiğimiz gün Kuzey Amerika ve Şili PS Store’de God of War çıkış tarihi 22 Mart olarak lanse edildi. Bu çıkış tarihi kısa bir süre sonra kaldırılmış olsa da pek çok kişi gerekli ekran görüntüsünü çoktan almıştı.

22 Mart tarihi son derece mantıklı görünüyor. Zaten serinin önceki oyunları da hemen hemen benzer tarihlerde satışa sunulmuştu. Elbette yine de Sony tarafından yapılacak resmi açıklamayı beklemek en doğrusu olacaktır.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS