Google Allo’ya anket özelliği eklendi

Google Allo’ya anket özelliği eklendi

Google Allo’ya anket özelliği eklendi

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Google Allo yeni bir özelliğe daha kavuştu. Allo’da artık anketler oluşturabileceksiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yazılım ve teknoloji sektörünün önemli isimlerinden biri olan Google, son yıllarda faaliyet alanını oldukça geliştirdi. Yola bir arama motoru olarak başlayan şirket, şimdilerde ise teknoloji ile ilgili hemen hemen tüm alanlarda faaliyet gösteriyor. Tabi ki Google her alanda, o kadar da başarılı bir isim değil. Örneğin anlık mesajlaşma uygulamaları alanı.

Günümüzün en popüler pazarlarından birisi de anlık mesajlaşma üzerine. Zira artık insanlar eskisi gibi klasik mesajlaşma yöntemlerini pek tercih etmiyor. Bunun yerine Whatsapp, iMessage, Skype, Allo gibi anlık mesajlaşma uygulamalarını kullanıyorlar.

Birçok isim gibi Google’de bu pazardan pay almak için elinden geleni yapıyor. Amerika merkezli şirketin anlık mesajlaşma uygulaması Google Allo, özellikle Android kullanıcıları tarafından tercih edilmekte. Bu durumun temel nedeni ise bazı telefonlarda bu uygulamanın ön yüklü olarak geliyor olması.

Google Allo, pazardaki rakiplerine nazaran daha az tercih ediliyor. Bu durumu tersine çevirmek isteyen Google bazı ilgi çekici özellikleri Allo’ya ekleyerek kullanıcı kitlesini genişletmek istiyor.

Bu kapsamda hazırlanan özelliklerden biri olan anket özelliği geçtiğimiz gün Google Allo’ya eklendi. Goolge’ın yetkili isimlerinden Amit Fulay, kendi Twitter hesabı üzerinden attığı bir tweet ile bu özelliği duyurdu.

google allo

Allo’ya eklenen bu özellik kullanıcılara çeşitli anketler hazırlama şansı veriyor. Tabi ki şu anda yalnızca cevapları evet ve hayır olan anketler hazırlanabiliyor. Yani öyle 4-5 cevaba sahip anketler yapamıyoruz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yine de bu özelliğin diğer anlık mesajlaşma uygulamalarına ilham kaynağı olabileceğini belirtmemiz gerekiyor. Yakında Whatsapp’ta da böyle birşey görürsek pek de şaşırmayız.