Google Android 12L hakkında konuştu

Google Android 12L hakkında konuştu

Google Android 12L hakkında konuştu

Google I/O’da, uygulamaların daha büyük ekranlarda daha iyi performans göstermesi hakkında bazı detaylar konuşuldu.

Şirket, 20’den fazla uygulamasının tabletler için yeniden tasarlanacağını ve optimize edileceğini söylüyor; bu, Android musluklarını otomatik olarak çok daha kullanışlı hale getirmesi gereken bir şey.

Bunlar arasında YouTube Müzik, Haritalar ve Mesajlar var. YouTube Music, ekstra ekran alanından yararlanan, yeniden tasarlanmış, oynatılan bir ekrana sahipken, Mesajlar, farklı konuşmalar arasında hızla geçiş yapmak için çok sütunlu bir görünüme sahip olacak.

Google ayrıca Facebook, TikTok ve Zoom gibi üçüncü taraf uygulamaların da yakında büyük ekranlar için daha iyi optimize edilecek şekilde güncelleneceğini söylüyor. Google, bunun gibi daha büyük geliştiricileri gemiye alabilirse, Android tablet ekosistemi büyük fayda sağlayacak

Şirket ayrıca, halihazırda büyük ekranlı cihazları kullanan 270 milyon aktif kullanıcı olduğunu, dolayısıyla bu güncellemelerden hemen yararlanabilecek çok sayıda insan olduğunu söylüyor. Bunları bulmak için Google Play, tabletler için oluşturulmuş uygulamaları vurgulayacak geniş ekranlı bir yeniden tasarım alıyor. Şirket bir çok yenilik sunmaya devam edecek.