Google, Android Auto güncellemesi yayınladı

Google, Android Auto güncellemesi yayınladı

Google, Android Auto güncellemesi yayınladı

Google bu sefer yaşadığı bir dava ya da aldığı bir ceza ile gündeme gelmedi. Google, ister soldan direksiyonlu ister sağdan direksiyonlu aracınız olsun, kullanıcı arayüzünün daha optimal bir yönelime sahip olması için yenilikler yapıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şirket bu kapsamda Android Auto için yeni bir özellik duyurdu. Yeni özellikle İngilizler, Hintliler, Avustralyalılar, Japon sürücüler ve trafiğin soldan aktığı diğer düzinelerce ülkedeki sürücüler rahat bir nefes alacak. Google Haritalar’daki ilgili düğmelere ulaşmak ve bir varış noktasına girmek bir dokunuşla daha kolay olacak.

Haritalar, sağdan direksiyonlu araçlarda kullanıcı arayüzünün yönünü otomatik olarak değiştirecek, ancak isterseniz varsayılan görünüme dönebileceksiniz. Özellik devrimsel nitelikte değil ancak çoğu kullanıcı için hayatı daha kolay hale getirebilir. Şirket, Android Auto’nun en son sürümünün Haritalar uygulamasındaki bazı sağdan sola dil sorunlarını da düzelttiğini söylüyor.

Teknoloji artık hayatımızın her alanında hakim olduğu için ufak değişiklikler dahi fark yaratabiliyor. Bu kapsamda bir çok yenilik sunan Google Android Auto için de gerekli değişiklikleri yapmaya başladı. Yeni özellik ülkemizde çok büyük bir değişiklik yaratmayacak. Ancak şirketlerin kendilerini geliştirmek için yaptıkları yenilikleri bilmekte fayda var diyebiliriz.