Google arama sonuçları güncelleniyor

Google arama sonuçları güncelleniyor

Google arama sonuçları güncelleniyor

Google, hem sorgulama hem de sonuçların nasıl görüntülenmesi açısından Arama’yı değiştiriyor: Önümüzdeki aylarda büyük değişiklikler göreceksiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Örneğin, daha soruları yazmayı bitirmeden kısa süre sonra yanıtları kolayca bulabileceksiniz. Arama kutusuna yazmaya başladığınızda Google, ilgili temalar ve kategorilerin yanı sıra otomatik tamamlama önerileri içeren rozetler görüntüler. Amaç, her zaman olduğu gibi, alakalı sonuçlara daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olmaktır.

Arama sonuçları söz konusu olduğunda, Google’ın daha fazla dikey klip de dahil olmak üzere videolara daha fazla sorumluluk vermesini bekleyin. Google’a göre bu, kullanıcıların sonuçlarda gördüğü içerik biçimlerini çeşitlendirmeye hizmet ediyor. Mobil cihazlar göz atılabilir, görsel öncelikli sonuçlar ve sonsuz kaydırma merkezli bir yaklaşım üzerine kuruludur. Siz de kaydırdıkça ilgili konuları göreceksiniz. Bir şehre baktığınızda, önemli yerlerin fotoğraflarını, yol tariflerini, hava durumunu ve gezginler için ipuçlarını görebilirsiniz.

Ayrıca, arama sonuçları, şehri ziyaret etmiş içerik oluşturucuların videolarını da gösterebilir.

Google, insanların nasıl arama yaptığına dair bazı “ayrıntılı” özellikleri de ayrıntılı olarak açıkladı. Daha fazla ayrıntı görmek veya önemsediğiniz şeylere odaklanmak için ilgili konuları ekleyip kaldırabilirsiniz. Farkında olmadığınız şeyleri keşfedebilirsiniz. Google, Oaxaca’nın plajlarını ve müzik geleneklerini örnek olarak kullandı. Bu, örneğin gezileri planlamak için ilham bulmanıza yardımcı olabilir.

Bu, ilgili aramaların bir evrimi gibi görünüyor. Sonuçları daha mantıklı bir şekilde düzenleyerek insanların konuları keşfetmesine yardımcı olmak için basitleştirilmiş bir yaklaşım olarak görülüyor. Sonuç olarak, her şey Arama’yı basitleştirmek ve ihtiyacınız olan (veya ihtiyacınız olduğunu bilmediğiniz) bilgileri size daha hızlı ulaştırmakla ilgili.