Google Chrome Mobil rekor kırdı

Google Chrome Mobil rekor kırdı

Android telefon satışlarının patlama yaşadığı günümüzde, telefona başlangıç paketinde sunulan uygulamalar rekor kullanıma ulaştı. Google’ın mobil tarayıcısı Chrome, 1 milyar indirmeye ulaşmayı başardı.

Google’ın mobil tarayıcısı Chrome, 1 milyar indirme ile Android platformunun yıldızı haline geldi. Android telefonların liderliği koruduğu günümüzde, telefona başlangıç paketinde sunula uygulamaların kullanımıda arttı. Android açık kaynaklı işletim sisteminin sunulduğu Samsung, Sony ve HTC gibi cihazlarla en çok kullanılan uygulamalar da yine Google’dan geldi.


Google’ın popüler sohbet uygulaması Whatsapp’a alternatif olarak her geçen gün geliştirdiği Hangouts sohbet uygulaması geçtiğimiz haftalarda 1 milyar barajını aşmıştı. Şimdide şirketin mobil web tarayıcı uygulaması Chrome için aynı haber geldi. Play Store mobil mağazasında 1 milyar indirmeyi gören 12. Uygulama Google Chrome oldu.


Listede Gmail ve Google Maps gibi temel Google hizmetlerinin dışında, Facebook, Facebook Messenger ve Whatsapp yer alıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS