Google çocuklara karşı çok dikkatli!

Google çocuklara karşı çok dikkatli!

2009 yılından bu yana ABD’de yaklaşık 2 milyon kilometre yok alan Google’ın sürücüsüz araçları, her geçen gün geliştirilmeye devam ediliyor. Aracın yazılımı ve yapay zekası, yolda edinilen tecrübeler ile geliştiriliyor. Araçlarla ilgili şimdiye kadar önemli bir sorun ortaya çıkmadı ve Google bu durumu pekiştirecek bir açıklama yaptı.

Kısa bir süre önce kutlanan Cadılar Bayramı sayesinde Google, çocuklar üzerinde daha fazla deneyim elde edebildiklerini vurguladı. Çeşitli kostümlerle Cadılar Bayramı sebebiyle sokağa çıkan çocuklar, Google’ın sürücüsüz araçlarının geliştirilmesinde büyük rol oynadı. Google, araçlarla ilgili bilgilerin paylaşıldığı resmi Google+ sayfasında çocuklara teşekkür etti.


Çocukların trafikte yetişkinlerden daha farklı ve ani hareket sergileyebileceğinin farkında olduğunu vurgulayan Google, ailelerin bu konuda endişelenmemesi gerektiğini, araçların çocukları rahatlıkla algılayıp ona göre hareket ettiğini vurguladı. Çocukların ani bir şekilde yola çıkabileceğini veya park halinde arabaların arasından çıkabileceğini ve bu durumda yapılacak yönergelere ilişkin bilgilerin araçlarda olduğu da söylendi.


Google’ın sürücüsüz araçları son olarak bisikletliler ile gündeme gelmişti. Eğer bir kavşakta bisiklet ile Google’ın araçları karşı karşıya gelirse, sürücüsüz araç, bisiklet sürücüsü hareket halinde olmasa bile ayakları pedaldaysa hareket etmemesiyle dikkat çekmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS