Açıklama geldi! Google neden çöktü, internet neden yavaşladı?

Açıklama geldi! Google neden çöktü, internet neden yavaşladı?

Arama motoru devi Google ve sağladığı hizmetlerde erişim sorunu yaşandı. CNN TÜRK'ün Google yetkililerinden elde ettiği ilk bilgilere göre problem global kaynaklı yaşanan bir sorun olarak açıklandı. Akşam saatlerinde ise Google'dan internetteki yavaşlama ilgili bilgilendirme geldi..

Google’da meydana gelen yavaşlama sunduğu tüm hizmetlerde aksamaya neden oldu. Downdetector'da yer alan verilere göre Google'da yaşanan sorundan Türkiye ve çevre bölgeleri en fazla etkilenen ülkeler oldu."Sorun global kaynaklı"


CNN TÜRK'ün Google yetkililerinden ulaştığı bilgilere göre meydana gelen problem global kaynaklı bir sorun olarak belirlendi. Problemin kaynağına ulaşmak için yetkililer çalışmalarını sürdürüyor.


Öte yandan bazı kullanıcıların VPN ile diğer ülkeler üzerinden Google'a ve hizmetlerine sorunsuz olarak erişebildiği iddia ediliyor.


Yaklaşık 40 dakika süren problem 11:40'tan itibaren normale dönmeye başladı.


Google'dan açıklama geldi


Arama motoru devinden yapılan açıklama şöyle; Google’ın Bulgaristan’daki ağı üzerinde yönlendirilmiş olan trafikte yaşanan birden fazla eşzamanlı fiber kesintisi sorunu, etkilenen tüm kullanıcılar için Türkiye Saati ile 13:36 (ABD / Pasifik zamanı ile 19 Aralık 2019 02:36) itibarı ile tamamen çözülmüştür. Bu süre içinde, Google hizmetlerine Bulgaristan ağ bağlantı noktamız üzerinden erişen kullanıcılar, sözkonusu Google hizmetlerine ulaşamamıştır.


Sorunun çözümüne kadar geçen sürede gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.  Sorunun temel nedenini belirlemiş ve etkilenen trafiği, ağımızın sorundan etkilenmiş olan kısımlarının etrafına yönlendirmiş durumdayız. Konuyla ilgili dahili bir araştırma sürdürüyoruz. İleriki bir tarihte ayrıntılı bir olay özetini de paylaşmış olacağız. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS