Google DayDream, Galaxy S8’i desteklemiyor

Google DayDream, Galaxy S8’i desteklemiyor

Google DayDream, Galaxy S8’i desteklemiyor

Google’ın sanal gerçeklik gözlüğü Google Daydream, Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ı desteklemiyor. İşte konu ile ilgili detaylar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Samsung’un 29 Mart’ta tanıttığı ve 21 Nisan’da satışa sunmayı planladığı yeni amiral gemisi modelleri ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Şimdi de Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın Google’ın sanal gerçeklik gözlüğü Google Daydream VR’ı desteklemediği ortaya çıktı. Daha doğrusu, Google henüz Samsung’un yeni amiral gemisi modellerine uygun bir Daydream uygulaması çıkarmış değil.

Normal şartlar altında, Galaxy S8 ve Galaxy S8+, Google Daydream’de çalışabilecek kapasiteye fazlasıyla sahip cihazlar. Bu cihazları Google’ın sanal gerçeklik gözlüğünde çalıştırabilmek için ihtiyaç olan tek şeyse, PlayStore’da yayınlanacak olan S8 ve S8+ uyumlu Daydream uygulaması.

Şu an hali hazırda PlayStore’da Google Daydream uygulamaları mevcut. Fakat bu uygulamaları S8 ya da S8+’a yüklemeye çalıştığınızda uyumsuz olduğu için hata veriyor. Bilindiği üzere Google, Daydream uygulamasını sadece bazı üst model telefonlar için güncellemekte.

Sonuç olarak Google, henüz Galaxy S8 resmi çıkışını gerçekleştirmediği için söz konusu uygulamasını güncellememiş olabilir. Aksi takdirde de Galaxy S8 kullanıcılarının çok bir şey kaybedeceklerini söylemek pek de mantıklı olmaz. Zira Samsung’un elinde Gear VR gibi bir ürün mevcut.

S8 ve S8+ lansmanında Gear VR’ın yeni remote kontrol sistemi de tanıtılmıştı. Yani şu anda VR’ın Google Daydream’den aşağı kalır bir yanının olmadığını da belirtmemiz gerekiyor.