Son Dakika

Google devrimsel sayılabilecek bir özelliği denemeye başladı

A A

20.11.2015 - 16:00

Google, uygulama konusundaki algımızı değiştirebilecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Söz konusu yeni özellik “App Streaming” olarak adlandırılıyor. Bu özelliği şimdilik uygulama yayını olarak adlandırabiliriz.

Google devrimsel sayılabilecek bir özelliği denemeye başladı

App Streaming özelliği henüz deneysel. Kabaca tarif etmek gerekirse, uygulamaların, tarayıcı üzerinden indirilmeden kullanılmasını sağlıyor. Tabii burada geliştiricilere de iş düşüyor. App Streaming için gerekli güncellemeler yapılırsa, uygulamalar tarayıcı üzerinden de çalışabilecek. Böylelikle hem acil durumlarda uygulama indirme zahmetine girmeye gerek kalmayacak hem de kullanıcılar eğer isterlerse uygulamayı indirecek.

Özellik şimdilik Hotel Tonight, Chimani, Daily Horoscope, New York Subway gibi bazı uygulamalarda deneniyor. Google arama sonuçlarında bu uygulamaların içeriğine ilişkin bir sonuca tıkladığınızda, tıpkı uygulamayı indirmişsiniz gibi uygulamanın arayüzü karşınıza çıkıyor. Söz konusu özellik, eğer geliştirilmeye devam edilirse Google Play Store üzerindeki 1 milyondan fazla uygulama için kullanılabilir. Ancak tabii ki böyle bir durumda hücresel veri kullanımı artacaktır. Diğer yandan çok nadir ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları sürekli telefonunuzda tutmak zorunda kalmayacaksınız.