Google, diyabet hastalığı üzerinde çalışıyor

Google, diyabet hastalığı üzerinde çalışıyor

Google, Alphabet çatısı altındaki Life Sciences, diyabet (şeker) hastalığı üzerine yeni bir araç geliştiriyor.

Önceleri Google çatısı altında Life Sciences adındaki bir ekip, Google’ın Alphabet şirketi çatısı altına girmesiyle Alphabet’in altında bir şirket halini aldı. Life Sciences, diyabet konusunda bir çalışma yaptığı zaten duyurmuştu ancak bugün ortaya çıkan bir bilgiye göre ürünün özellikleri kaba taslak belli oldu. İddiaya göre Life Sciences, bir başka şirketin partnerliği ile diyabet yani şeker hastaları için bir çeşit takip ve izleme cihazı geliştiriyor.


Yapılan araştırmaya göre sadece Amerika’da 30 Milyondan fazla diyabet hastası mevcut. Life Sciences şirketinin hedefi bu hastaların beslenme şekillerini inceleyecek bir ürün geliştirmek. Dexcom adında bir şirketle Life Sciences’in geliştirdiği ürün diyabet hastalının beslenmelerini takip edecek.


Diyabet hastaların kanındaki glikoz miktarı anlık olarak tespit edilebilecek. Life Sciences ve Dexcom’un bu ürünü “minyatür glikoz takipçisi” gibi benzeri bir isme sahip olacak. Gerektiğinde hastaya bildirim şeklinde müdahale edebilecek. Daha önce Life Sciences’in akıllı bir lens geliştirdiğine dair haberleri sizle paylaşmıştık. Söz konusu ürün bu akıllı lens olabilir ancak henüz resmi bir açıklama yok.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS