Google Drive yeni güvenlik özellikleri ekliyor

Google Drive yeni güvenlik özellikleri ekliyor

Google Drive yeni güvenlik özellikleri ekliyor

Google Drive, platformunda olası tacizi ve spam’ı önlemek için yeni bir özellik tasarladı. Şirketi kullanıcıların diğer hesapların kendileriyle dosya paylaşmasını engelleme özelliğini ekliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Önümüzdeki iki hafta içinde kullanıma sunulacak. Güvenliğe odaklanan bu yeni özellik engellediğiniz hesaplara sahip kişilerle geçmişte paylaştığınız dosyalara olan erişmi de durduracak ve geçmiş dosyalarını sürücünüzden kaldıracak.

Google’ın duyuru gönderisinde, “Google Drive paylaşım sistemi üretkenliği artırıyor. Ancak kötü niyetli kişiler bu paylaşım sistemini kötüye kullanabiliyor” “Bu yüzden diğer kullanıcıları engellemenin bir yolunu yaratıyoruz.” açıklamaları kullanıldı.

Drive’da bir hesabın engellenmesi, bu kişinin Hangouts ve Chat gibi diğer Google hizmetlerinde sizinle etkileşim kurmasını da engelleyecek. Arama devi, yeni özelliği Mayıs ayında duyurdu.

Google’ın destek sayfasına göre, Drive’da sizinle paylaştıkları bir dosyayı sağ tıklarsanız bir kullanıcıyı engelleme seçeneği görünecek. Fikrinizi değiştirirseniz daha sonra kullanıcıların engellemesini kaldırma seçeneği de var. Google Drive için geç kalınmış bir özellik diyebiliriz ancak bundan sonrası için dosya paylaşımlarında belli kullanıcıları engellemek mümkün olacak.