Google Drive'dan 2 GB ücretsiz alan

Google Drive'dan 2 GB ücretsiz alan

Google Drive'dan 2 GB ücretsiz alan

Google, “Güvenli İnternet Günü 2016” (Safer Internet Day 2016) kapsamında kullanıcılarına ek 2 GB alan veriyor. Verilen bu alanı ister Google Drive içerisinde, isterseniz Gmail içerisinde kullanabiliyorsunuz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Google, her bir Google hesabı için 15 GB ücretsiz alan tanımlıyor. Ancak bu alan zaman içerisinde dolabiliyor. Özellikle dosyalarınızı Google Drive içerisinde saklıyorsanız, bu haberimiz tam size göre. Normal şartlarda 15 GB alan yetersiz geldiğinde, ücret ödeyerek ek alan satın almanız mümkün. Ancak durumu bir süre idare etmek isterseniz, bu ek 2 GB alandan faydalanabilirsiniz.

Güvenlik İnternet Günü 2016 kutlamaları kapsamında Google hesabınızın güvenliğini istendiği gibi sağlarsanız, bu ek alan otomatik olarak hesabınıza tanımlanıyor. Bu işlemi tamamlamak son derece kısa sürüyor. Tamamlamanız gereken adımlar size sırayla sunuluyor, zaten bu detayları daha önce gözden geçirdiyseniz, hızlıca ilerleyebilirsiniz. İş o üç adım:

  • Kurtarma bilgileri kontrolü
  • Bağlı cihazların kontrolü
  • Hesap izinleri kontrolü

Bu üç aşamayı tamamlamanız halinde saniyeler içerisinde 15 GB olarak tanımlanan ücretsiz alanınıza 2 GB daha ekleniyor ve toplamda 17 GB’lık bir alan sahibi oluyorsunuz. Eğer 17 GB dosyalarınız için yeterli değilse, 100 GB, 1 TB ve 10 TB gibi (30 TB’a kadar) ücretli seçenekler mevcut. Tüm adımları tamamladığınızda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşıyorsunuz.