Google Fiber Phone tekrar gündemde

Google Fiber Phone tekrar gündemde

Çok sayıda ürün ve hizmeti bulunan Google, son günlerde Fiber isimli servisi ile dikkat çekiyor. Pilot bölgelerde yüksek hızlı internet sunan servis şimdi telefon sağlayıcısı olma yönünde çalışmalara başladı.

Servis önümüzdeki dönemde Google Fiber Phone olarak karşımıza çıkacak ve ev kullanıcılarına sabit hat sağlayacak. Yani Google, Fiber Phone servisi ile ev telefonu hizmeti verecek. Google ile pek bağdaşmıyor gibi görünse de işini arka planında farklı planlar var.


Project Fi ile GSM operatörü olma yönünde büyük bir adım atan Google, bir yandan 5G konusunda çalışmalara da başladı. Gücünü güneşten alan ve günlerce inmeden havada kalabilen özel araçlar ile 5G teknolojisini sağlamak isteyen Google, bu hız için gerekli altyapıyı Fiber Phone ile de güçlendirecek. Yani Fiber Phone şimdilik tek bir proje gibi görünse de uzun vadede tüm servisler aynı altyapıyı sağlayan farklı ürünler olarak karşımıza çıkacak.


4.5G hayatımıza ne katacak?


Google Fiber Phone aynı zamanda Google Voice servisini de sağlayacak. Sesli mesaj özelliği ile ev kullanıcılarına ek bir özellik sunulmuş olacak. Numara taşıma konusunda da çalışmalar yapıldığı söyleniyor. Böylelikle Fiber Phone servisine geçiş yapmak daha kolay olacak. Fiber altyapı kullanılacağı için Google Fiber Phone servisine VoIP şeklinde bakabiliriz. Yani ülkemizdeki Tivibu gibi internet tabanlı bir telefon servisi olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS