Google Fly Labs’i satın aldı!

Google Fly Labs’i satın aldı!

Google, son dönemlerde Photos yani Fotoğraflar uygulaması için büyük çaba harcıyor. Öncelikle geçtiğimiz yaz aylarında sınırsız fotoğraf yedekleme özelliğini duyuran firma, geçtiğimiz ay Google Photos’un 100 milyon aktif kullanıcıyı geçtiğini duyurmuştu. Bu başarıyla yetinmeyen Google, Fly Labs’i satın aldı.

Fly Labs, sadece iOS platformunda bulunan uygulamalarıyla dikkat çeken bir yapımcıydı. Fotoğraf ve videoların kolayca düzenlemesi adına çeşitli uygulamalar yayınlayan firma, oldukça beğeniliyordu. Crop, Fly, Tempo ve Clips gibi uygulamalar ile bu ekip artık Google’ın çatısı altına girecek.


Fly Labs’in ekibi ve yazılımları bundan böyle Google Photos için çalışacak. Google Photos’un geliştirilmesinde kullanılacak olan bu altyapı, Google’ın bu konuda ne kadar istekli olduğunu gösteriyor. Bu gelişmenin hemen ardından Fly Labs’in mobil uygulamaları, iOS için ücretsiz hale getirildi.


Bu gelişme Fly Labs ekibi tarafından resmi olarak duyuruldu. Firma, mevcut uygulamalarının 3 ay süre boyunca App Store’da ücretsiz olarak kalacağını ancak daha sonra silineceğini de açıkladı. Satın almanın fiyatı ile ilgili bir bilgi paylaşılmadı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS