Google Fotoğraflar, resimleri ve videoları bulmayı kolaylaştıracak

Google Fotoğraflar, resimleri ve videoları bulmayı kolaylaştıracak

Google Fotoğraflar, resimleri ve videoları bulmayı kolaylaştıracak

Geçtiğimiz ay, Google Fotoğraflar’ın fotoğrafları hızla bulmayı daha da kolaylaştırmak için gelişmiş arama filtrelerini dahili olarak test ettiği görüldü. Şimdi, özelliğin test edilmesi bazı kullanıcılara sunulmaya başlıyor. Bu da yakında özelliğin herkesin kullanımına sunulabileceği anlamına geliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Android Police, Google Fotoğraflar uygulamasında ek arama filtrelerini ilk fark edenler arasındaydı. Görünüşe göre, belirli bir kişinin resmini aramak istiyorsanız, Fotoğraflar, arama alanının hemen altında bir filtre satırı görüntüleyecek. Medya türünüzü görseller, özçekimler, animasyonlar, ekran görüntüleri ve daha fazlasıyla daraltabileceksiniz. Ayrıca, çektiğiniz bir tatile ait tam grup fotoğrafını bulmak için birden fazla kişinin adını da ekleyebilirsiniz.

Kullanıcılar, artık Google Fotoğraflar’da belirli bir kişinin resimlerini ararken, favoriler, videolar, özçekimler, kolajlar, animasyonlar, filmler, kreasyonlar, ekran görüntüleri, arşivlenmiş ve hareketli fotoğraflar dahil sonuçların gösterilip gösterilmeyeceğini seçerek aramayı hassaslaştırabilir.

Filtreleme seçeneğini herhangi bir cihazdan görmek mümkün olmadığından, yeni Google filtreleme özelliği test aşamasında görünüyor. Filtreler ayrıca Google Fotoğraflar’ın belirli bir sürümüne özel görünmüyor, bu da bazı hesaplarla sunucu tarafında test ediliyor olabileceğini gösteriyor. Android Police’e göre, Google Foto’da bir kişi araması yaparken, sorguyu Google Foto arama kutusuna yazarak arama sonuçlarını her zaman filtreleyebilirsiniz. Örneğin: “David Garcia’nın Selfie’leri”, “David Garcia” yı aramakla ve ardından özçekimleri filtrelemekle aynı sonuçları sunacak.