Google Fotoğraflar yeni özellikleri ile güncellendi

Google Fotoğraflar yeni özellikleri ile güncellendi

Google Fotoğraflar yeni özellikleri ile güncellendi

Uygulama, hassas fotoğrafları ayrı ayrı kaydedebileceğiniz yeni bir parola korumalı Kilitli Klasör alanı alacak. Burada depolananlar, Google Fotoğraflar’da veya cihazınızdaki başka herhangi bir galeri uygulamasında gezinirken görünmez.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kilitli Klasör ilk olarak Piksellerde sunulacak ve yıl boyunca daha fazla Android cihaza ulaşacak. Piksellerde, fotoğrafları ve videoları kamera uygulamasından doğrudan Kilitli Klasörünüze kaydetme seçeneğine sahip olacaksınız.

Google Fotoğraflar, Anılar ile geçmiş yıllardan fotoğrafları, yakın zamanda öne çıkan anları, sevdiklerinizle olan anları, en sevdiğiniz aktiviteleri vb. ortaya çıkaracak. Ancak bazen sonsuza dek unutulmasını isteyebileceğiniz bir şeyi ortaya çıkarabilir, bu nedenle bu yaz sonunda belirli kişilerin veya zaman dilimlerinin fotoğraflarını gizlemeye yönelik kontrollerin bulunması daha kolay hale gelecek.

Uygulama ayrıca ızgaranızdaki Anılar için daha ayrıntılı kontroller alacak. Bugünden itibaren, bir gezi önemli noktasını yeniden adlandırabilir veya kaldırabilirsiniz. Yakında, bir Anıdan tek bir fotoğrafı kaldırabilecek, ve Anıları kutladığınız anlara göre yeniden adlandırabilecek veya kaldırabileceksiniz. Bu yazın sonlarından itibaren, Google Fotoğraflar, şekil veya renk gibi şeyleri paylaşan üç veya daha fazla fotoğrafta bulduğu küçük desenleri vurgulayacak.

Ayrıca yine bu yıl klasörünüzde, kutladığınız anların yeni türlerini de göreceksiniz. Bu Anılar, fotoğraf tablonuzda gezinirken yeni Ayın En İyisi Anıları ve önemli seyahat anları ile birlikte görünecek.