Google Haritalar kullanan adam talihsizlik yaşadı

Google Haritalar kullanan adam talihsizlik yaşadı

Hepimizin yaptığı gibi Google Haritalar kullanan bir adam son derece ilginç anlar yaşadı. Bugün pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen Google Haritalar, bakın nasıl bir kazaya neden oldu.

Birçok kişi Haritalar uygulaması olarak Google’ı tercih ediyor ve navigasyon hizmeti alıyor. Tam olarak emin olmasalar bile konumlara elleriyle koymuş gibi ulaşabiliyorlar. Ortaya çıkan bir olay ise Google Haritalar’ın dikkatli bir şekilde kullanılması gerektiğini gösteriyor. Google Haritalar dikkatli kullanılmadığında büyük facialara neden olabiliyor.


ABD’nin Mississippi eyaletinde son derece ilginç bir olay yaşandı. Bu adam, Haritalar uygulamasını kullanarak kaldığı otele gitmek için yola çıktı. Bulunduğu konumla otel arasında yürüyüş rotası oluşturdu ancak istediği gibi işler yürümedi.


Şansız adamın Mississippi Nehri’ni geçmesi gerekiyordu. Şu sıralar donmuş olan Mississippi Nehri’nde yürümeye çalışırken birden kendisini Nehrin içinde buldu. Gece 3 sularında yaşanan olay, bu adamın itfaiyeye haber vermesiyle sorunsuz bir şekilde atlatılmış oldu. Gecenin o saatlerinde nehre düşen birisinin sağlıklı bir şekilde kurtarılması çok mümkün olmuyor.


Talihsiz adama göre kendisinin herhangi bir suçu bulunmuyordu. Google Haritalar uygulamasından aldığı komutların onu otele ulaştıralabileceğini düşünmüştü. Uygulama, bu nehrin üzerinden yürüyerek geçebileceğini belirtiyordu. Bu adam da nehrin yürüyecek durumda olduğunu tahmin etti. Yaşanan bu olay bir kez daha uygulamalara kesin bir şekilde güvenmenin mümkün olmadığını gösteriyor. Sizce haritalar uygulaması gerçekten de güvenilir mi?


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS