Son Dakika

Google Home neler yapabiliyor?

A A

21.05.2016 - 13:00

Google, Amazon Echo’ya rakip olarak geliştirdiği yeni ürününü duyurdu. Chromecast ekibi tarafından geliştirilen Google Home, Google Cast standartlarını destekliyor ve diğer Google servisleriyle uyumlu olarak çalışabiliyor.

Google Home neler yapabiliyor?

 Öncelikle ürünün henüz geliştirilme aşamasında olduğunu belirtelim. Bu sebeple fiyatı, detaylı teknik özellik listesi ve çıkış tarihi belli değil. Dolayısıyla özelliklerin tamamı da açıklanmadı ancak genel hatlarıyla neler yapabildiği belli oldu.

Google Home, sürekli olarak elektriğe bağlı bir akıllı ev ürünü. Üzerindeki çok sayıda uzak mesafeli mikrofon sayesinde diğer odalardan da Home’u sesli olarak kontrol etmek mümkün. Google Play Music, Spotify ve YouTube gibi popüler servislerle uyumlu olan cihaz, üzerindeki kaliteli hoparlör sayesinde müzik oynatabildiği gibi kullanıcısına sesli yanıtlar verebilecek.

Üzerindeki Google renklerini taşıyan LED ışıklarla dikkat çeken ürün, iOS ve Android cihazlarla da senkronize şekilde çalışabilecek. Akıllı aksesuarların kontrolleri, alarm kuma, uyumlu hoparlörler ile birlikte çalışma, uyumlu servislerden rezervasyon yapma gibi günlük işletin takibi ve organize edilmesi mümkün. Google Home hakkındaki detaylar şimdilik bu kadar.