Google ilginç bir özellik ile karşımıza çıktı

Google ilginç bir özellik ile karşımıza çıktı

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android, yeni bir özellik ile karşımızda. Google, uygulama indirme konusunda önemli bir adım attı.

Bundan böyle artık yaptığınız Google aramaları bir mobil uygulama ile ilgiliyse veya direkt olarak bir mobil uygulamayı Google üzerinden aradıysanız, sonuçlar arasında o uygulamayı görmek dışında bir şey daha yapabileceksiniz. Google tarafından hazırlanan yeni özellik sayesinde arama sonuçlarında bir mobil uygulama varsa, o uygulamayı direkt sonuç sayfasına tıklayarak indirmeye başlayabileceksiniz. Tabii bu özellik sadece Google Play Store marketinde bulunan uygulamalar için geçerli.Telefonunuzun şarjıyla ilgili bilinen yanlışlar


Google arama sonuçlarında ilgili uygulamanın Google Play Store uygulama marketi içerisinde kaç puan aldığını ve indirme durumunu görmek de mümkün. Yani artık Google Play Store içerisinde girmeden de güvenli şekilde uygulama indirebileceğiz. İşlem başlamadan hemen önce açılan pencereden uygulamanın istediği yetki ve izinleri görmek ise hala mümkün olacak. Bu sayede güvenmediğiniz uygulamaları yüklememe imkanı doğacak. Ayrıca yetki vermek istemediğiniz alanları da seçebileceksiniz. Uygulamanın ücreti olup olmadığı da yine bu uyarı penceresinde görülebiliyor. Tarayıcı üzerinden uygulama indirme özelliği hakkında detaylı ekran görüntülerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS