Son Dakika

Google Maps İnternetten bağımsız arama yapabilecek

A A

12.11.2015 - 08:00

Google şimdi Haritaları offline kullanmak isteyenler içinde yeni bir seçenek sunuyor. Artık haritaların çok daha detaylı versiyonlarını indirmeye açan Haritalar uygulaması sayesinde offline olarak arama yapmak ve GPS sayesinde internete bağlanmadan offline harita üzerinde navigasyon mümkün olacak.

Google Maps İnternetten bağımsız arama yapabilecek

Bu yeteneğin kullanılabilmesi için kullanıcıların offline gezinmek istedikleri bölgenin detaylı haritasını önceden indirmiş olması gerekiyor. Bu sayede bağlantı kesildiğinde Haritalar uygulaması hafızasındaki kayıtlı harita üzerinden çalışmaya devam edecek. Uygulama tekrar internete eriştiğinde, söz konusu haritanın detaylarını güncelleyecek ve yeniden online moda geçecek.

Yeni yetenek şimdilik sadece Android telefonları için geçerli, iOS kullanıcıları ise henüz sadece basit offline haritaları indirebilecekler ancak Google’ın yakında özelliği iOS’a da açması bekleniyor. Bu özelliğin özellikle internete erişmekte zorluk çeken uluslararası seyahat eden yolcular tarafından büyük rağbet göreceği tahmin ediliyor.