Son Dakika

Google Pixel 3 için artık resmi olarak ömrünün sonuna gelindi

A A

05.11.2021 - 11:21 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Geçen ayki Ekim güvenlik yaması sonuncusuydu. Pixel 3XL ve Pixel 3 şu anda Android 12’yi çalıştırıyor – bu aynı zamanda son büyük güncelleme. Dizi bu ayki güvenlik bülteninde de yer almadı.

Google Pixel 3 için artık resmi olarak ömrünün sonuna gelindi

Google Pixel 3 serisi, Ekim 2018’de ilk kez sahneye çıktı ve ilk kez Android 9.0 Pie’a yüklendi. Şimdi, 3 Android yükseltmesini paketleyen 4 Android sürümüyle yaşadı.

EOL, EDL modu sorunu için kesin bir düzeltme bekleyen kullanıcılarda endişe yaratabilir. Bilmeyenler için, birçok kişinin aşina olduğu ve birden fazla Pixel 3 ünitesinin aniden çalışmayı durdurmasına ve tamamen tepkisiz, geri döndürülemez hale gelmesine neden olan bir sorun. Etkilenen telefonlar Android’de önyüklemeyi durdurur ve bunun yerine Qualcomm’un “Acil Durum İndirme (EDL) modunu” görüntülüyor. EOL, bu gibi sorunlarla desteğin sonu anlamına gelmemesi umut ediliyor.

Google kısa süre önce , yeni piyasaya sürülen Pixel 6 serisi için beş yıllık tam zamanında aylık güvenlik düzeltme eklerini duyurdu . Bazıları Pixel 3 serisinin benzer genişletilmiş destek alacağını ummuştu, ancak ne yazık ki durum böyle olmadı.

Google Pixel 3, 5.5 inç 1080p P-OLED HDR ekrana sahip ve Snapdragon 845 işlemci tarafından destekleniyor. Tek bir 12.2MP arka kamera ve iki adet 8MP atıcıya sahip. XL modeli aynı kamera kurulumuyla birlikte gelir, ancak daha yoğun 1440p çözünürlüğe sahip daha büyük 6,3 inç çentikli ekrana sahip.