Google  Pixel 3a ve 3a XL’in fiyatı düştü

Google  Pixel 3a ve 3a XL’in fiyatı düştü

Google Android işletim sistemi sayesinde akıllı telefon pazarındaki en önemli aktörlerden biri haline geldi. Fakat bu bile Google logolu akıllı telefonların zirveye oynamasına yardımcı olmadı.

Pazarın geneline baktığımızda Google’ın hayli kısıtlı bir kitleye hitap ettiğini söyleyebiliriz. Bu durumun temel nedenlerinden birisi de ABD merkezli yazılım ve teknoloji devinin pazar ağını yeteri kadar genişletememesi.


Genel olarak yıl içerisinde birkaç model çıkartan Google son olarak Pixel 4 ve 4 XL ile karşımıza çıkmıştı. Orta segmentteki müşteri potansiyeli içinse Google Pixel 3a ve 3a XL modelleri satışa sunulmuştu.


Hem Pixel 3a hem de 3a XL orta segmente hitap etmeleri nedeniyle zaten pek pahalı değildi. Bu telefonların ABD’deki fiyatı 400 dolar ile 500 dolar arasında değişiyordu.


Fakat Best Buy tarafından yapılan yılbaşı indirimi sayesinde Google Pixel 3a fiyatı 250 dolara kadar düştü. Ayrıca 3a XL modelinin fiyatı da 330 dolara düşürüldü.


Açık konuşmak gerekirse Best Buy tarafından yapılan bu indirimin muazzam olduğunu söyleyebiliriz. Stoklarla sınırlı olan bu kampanyanın yılbaşına kadar devam edeceği belirtildi. Fakat muhtemelen stoklar saatler içerisinde tükenecektir. Dileriz ülkemizde de bu tarz önemli indirimlerle karşılaşırız.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS